PAPIEROWE ORCHIDEE - książki oczami autorów


P A P I E R O W E   O R C H I D E E


Orchidee to kwiaty magiczne, urzekające swym wysublimowanym pięknem i delikatnością płatków łagodzącą surowe pędy. Prostota w połączeniu z artyzmem - czy to właśnie przepis na ideał? Nie zawsze, bo wiemy doskonale, iż każdy człowiek ceni sobie inne wartości, często skrajne. Pamiętajmy jednak, że Orchidee należą do najbogatszej w gatunki rodziny roślin kwiatowych, różniących się nieraz diametralnie w swym wyglądzie. To właśnie to bogactwo form, kolorów, kształtów sprawia, że każdy może odnaleźć w nim okaz najdoskonalej wyrażający jego samego. Będący odzwierciedleniem własnej duszy.

Podobnie jest z książkami - kto czyta, chociaż sporadycznie, z całą pewnością zachował w swej pamięci jakieś dzieło szczególne. Książkę wyjątkową, która wpłynęła na jego życie, poruszyła dogłębnie, zwróciła uwagę na ważne aspekty, a może po prostu pojawiła się, gdy była najbardziej potrzebna lub najzwyczajniej w świecie przywołała szczery uśmiech? Chyba każdy ma tę swoją jedyną Orchideę pachnącą papierem, o liściach wesoło szeleszczących na wietrze i wypełnionych sensem kwiatach rozbudzających w sercu radość i nadzieję. 

Strona PAPIEROWE ORCHIDEE powstała, by spośród całej feerii tomów zalegających w naszej pamięci, odnaleźć właśnie te najcenniejsze, o co poproszę wielu interesujących, cenionych ludzi, w których życiu literatura zajmuje poczesne miejsce. Kto wie, może ich Orchidee zakwitną i w naszych sercach!


Znajdź Orchideę swojego ulubionego autora:)


5 komentarzy:

 1. Ja długo myślałem która książka jest moją papierową orchideą. Już nawet wiem, ale muszę jeszcze to przelać na komputer.

  OdpowiedzUsuń
 2. Nikt nie twierdzi, że wybranie jednej wyjątkowej książki będzie proste, Jednak jak widać jest to wykonalne:)

  OdpowiedzUsuń
 3. Przeczytałam z zapartym tchem cały artykuł.To, że Pani Małgorzata pisze świetne książki wiedziałam, a teraz już wiem, jaka jest najbliższa jej wnętrzu. Myślę, że tą niecodzienną wiadomość nie byłoby łatwo poznać, gdyby nie Ty Kamilu. Gratuluję dotarcia do źródła, z którego łyk słownej nowości ożywił umysł i zachęcił do sięgnięcia po nową pozycję Pani Małgorzaty. :)

  OdpowiedzUsuń
 4. A to jeszcze nie wszystko. Autorka postanowiła polecić nam jeszcze jedną niezwykłą książkę, jednak tę ujawnię dopiero za jakiś czas;)

  OdpowiedzUsuń
 5. Muszę z tych podanych? Sorry, mam innej autorki książkę ukochaną... :)

  OdpowiedzUsuń