sobota, 12 maja 2012

Papierowe Orchidee - już jutro!


Zdecydowałem. Już jutro stworzę nową stronę na blogu i poznamy pierwszą Papierową Orchideę. Dziś natomiast uchylam rąbka tajemnicy i przedstawiam wam swoją ideę, kryjącą się pod wdzięczną nazwą:

P A P I E R O W E   O R C H I D E E


Orchidee to kwiaty magiczne, urzekające swym wysublimowanym pięknem i delikatnością płatków łagodzącą surowe pędy. Prostota w połączeniu z artyzmem - czy to właśnie przepis na ideał? Nie zawsze, bo wiemy doskonale, iż każdy człowiek ceni sobie inne wartości, często skrajne. Pamiętajmy jednak, że Orchidee należą do najbogatszej w gatunki rodziny roślin kwiatowych, różniących się nieraz diametralnie w swym wyglądzie. To właśnie to bogactwo form, kolorów, kształtów sprawia, że każdy może odnaleźć w nim okaz najdoskonalej wyrażający jego samego. Będący odzwierciedleniem własnej duszy.

Podobnie jest z książkami - kto czyta, chociaż sporadycznie, z całą pewnością zachował w swej pamięci jakieś dzieło szczególne. Książkę wyjątkową, która wpłynęła na jego życie, poruszyła dogłębnie, zwróciła uwagę na ważne aspekty, a może po prostu pojawiła się, gdy była najbardziej potrzebna lub najzwyczajniej w świecie przywołała szczery uśmiech? Chyba każdy ma tę swoją jedyną Orchideę pachnącą papierem, o liściach wesoło szeleszczących na wietrze i wypełnionych sensem kwiatach rozbudzających w sercu radość i nadzieję. 

Strona PAPIEROWE ORCHIDEE powstała, by spośród całej feerii tomów zalegających w naszej pamięci, odnaleźć właśnie te najcenniejsze, o co poproszę wielu interesujących, cenionych ludzi, w których życiu literatura zajmuje poczesne miejsce. Kto wie, może ich Orchidee zakwitną i w naszych sercach!


5 komentarzy:

 1. To bardzo dobry pomysł. Ja sam przeczytałem tysiące książek, ale ile z nich wpłynęło znacząco na mój światopogląd, ile pozwoliło mi się zatrzymac na dłużej przy swojej treści? Trudno jest wybrać te orchidee.

  OdpowiedzUsuń
 2. interesująca inicjatywa :) jak zwykle będę śledzić z ciekawością :)
  Jestem pod wrażeniem Twojej kreatywności, Człowiek, który nie umie stać w miejscu ;) trzymam kciuki i pozdraiwam serdecznie,
  kinga

  PS A jak Twoja powieść? Pisze się? ;)

  OdpowiedzUsuń
 3. To prawda, trudno, nawet bardzo. Myślę jednak, że każdy powinien się czasem zatrzymać, pomyśleć, przypomnieć sobie przeczytane treści i zastanowić nad tym, co tak na prawdę mu dały? Wtedy możemy dostrzec to, czego dotąd nie byliśmy w stanie.

  OdpowiedzUsuń
 4. Kingo - skłaniam się teraz raczej ku pisaniu krótszych form (tak znów do tego wracam). Jednak powieść została ukończona, poleżakowała blisko dziesięć miesięcy i teraz przeradagowuję ją od nowa. Kiedyś będzie gotowa;P

  OdpowiedzUsuń
 5. Z przyjemnością będę zapoznawać się z nowymi lub znanymi okazami książek.:)

  OdpowiedzUsuń