wtorek, 19 lutego 2013

Konkurs literacki "HIGH FIVE! Przybij piątkę SM-Bohaterowi"Papierowa Orchidea zaprasza na nowy konkurs literaci "HIGH FIVE! Przybij piątkę SM-Bohaterowi". 

Niespełna dwa lata temu, grupa przyjaciół chorej na stwardnienie rozsiane Kariny postanowiła nie przyglądać się biernie postępującej chorobie. Dokonali wówczas rzeczy niezwykłej – poruszyli cały Kraków, by zdobyć fundusze na drogą operację. Mowa tu o głośnej akcji High Five!, dzięki której podczas organizacji wielu interdyscyplinarnych wydarzeń jak m.in. konkurs fotograficzny, konferencja naukowa, koncerty czy różnorodne warsztaty, w ciągu tygodnia udało się zebrać niemal całą sumę. 

Konkurs literacki „HIGH FIVE! Przybij piątkę SM-Bohaterowi” ma być niejako kontynuacją tej społecznej kampanii. W końcu literatura to nie tylko rozrywka! Udowodnijmy, że słowem pisanym można przeniknąć do ludzkiej świadomości i zmienić świat! Tym bardziej, że mamy szansę dotrzeć do wielu odbiorców dzięki wsparciu portalu Granice.pl, Krytycznym Okiem, Czytajmy Polskich Autorów, madgraf.eu, Papierowej Orchidei, akcji High Five!, współpracy z Fundacją Neuropozytywni oraz uprzejmości polskich pisarzy i wydawnictw. 

Konkurs podzielony będzie na trzy niezależne edycje – w marcu, kwietniu i maju. Tematem każdej będzie inna sytuacja, problem z codziennego życia osoby chorej na SM. Tematy będą zaprezentowane w oryginalny sposób - na ilustracjach wykonanych przez Piotra Olszówkę.

Zapraszamy wszystkich pasjonatów literatury, twórców i amatorów pisania bez względu na osiągnięcia czy wykształcenie. Liczy się pomysłowość i chęć zgłębienia tematu. Potrafisz pisać barwnie i z polotem, zaciekawić czytelnika swą opowieścią? Jeśli tak to ten konkurs jest dla Ciebie! 

Nie ograniczajmy się jednak do czczej zabawy. HIGH FIVE! to także niecodzienne nagrody – przesyłając nam swój utwór możecie zdobyć jeden z dziewięciu zestawów polskich książek podpisanych przez autorów. W puli nagród znajduje się ponad 50 egzemplarzy! 

A to wciąż nie wszystko. Głównym celem konkursu jest stworzenie elektronicznej publikacji służącej podniesieniu świadomości o SM w Polsce. E-book z najlepszymi opowiadaniami zostanie udostępniony w sieci na wolnych licencjach creative commons, przez co stanie się dostępny dla wszystkich bez żadnych opłat. Z tego względu zależy nam na tym, by wasze utwory w sposób rzetelny i jasny odzwierciedlały istotę stwardnienia rozsianego oraz ukazywały wyzwania osób z SM. Gorąco zachęcam do czytania o SM, mówienia o nim, a w szczególności pisania i przesyłania utworów. Dokładne informacja znajdziecie na stronie sm-bohater.blogspot.com Pomóżcie walczyć z niewiedzą... przecież w tym celu stworzono książki. 

Kamil Czepiel i Papierowa Orchidea 

W skład komisji wchodzą:
Beata Andrzejczuk - autorka kultowej serii książek pt. "Pamiętnik nastolatki".
Anna Klejzerowicz - pisarka, publicystka, fotograf, redaktor. Autorka kryminałów.
Karina Pałka - chora na SM miłośniczka literatury, która będzie czuwać nad poprawnością merytoryczną nadsyłanych utworów.

Terminarz konkursu: 
I EDYCJA: 1 marca - 31 marca 2013 
II EDYCJA: 1 kwiatnia - 30 kwietnia 2013 
III EDYCJA: 1 maja - 31 maja 2013 

Wraz z rozpoczęciem każdej edycji zostanie podany temat w postaci ilustracji i opisu (patrz: sm-bohater.blogspot.com) 

W każdej edycji przyznane zostaną trzy nagrody. 

Wyniki każdej edycji zostaną ogłoszone nie później niż po upływie miesiąca od jej zakończenia. 


Wszelkie pytania proszę kierować na papierowaorchidea@gmail.comBrak komentarzy:

Prześlij komentarz